קודן לבית

יותר יותר בתים הן בבנייני מגורים והן פרטיים, עברו בשנים האחרונות למערכות אינטרקום עם קודן לבית. מדובר במערכות שמאפשרות כניסה רק באמצעות הקלדת קוד אשר רק בעלי המקום ודייריו מכירים. קודן לבית משלב בתוכו אלמנטים שונים של הגנה והתראה כפי שנוכל לראות בהמשך המאמר.

הרעיון של התקנת קודן לבית הוא לא רעיון חדש יש לומר, אנחנו יכולים למצוא קודן לפתיחת דלת בלא מעט משרדים ומוסדות ציבור ומוסדות אחרים, מדובר על מוסדות שמבקשים למנוע כניסה של אנשים לא מורשים לחדרים מסוימים. במובן מסוים, קודן לפתיחת דלת הופך את החדר לסוג של כספת, אשר בדומה לדלת עם קודן, נפתחת אך ורק באמצעות קוד מסוים.

ההבדל בין כספת לבין התקנת קודן למשרד או לבית, הוא, שבעוד הכספת היא בדרך כלל עשויה פלדה או מתכת כבדה אחרת, הרי שהחדר לא מכוסה בקירות שכאלה, ברוב המקרים, ולכן יש צורך לצד התקנת קודן גם להתקין מערכות נוספות, חלקן נלוות לקודן ואחרות חיצוניות לו.

זו הסיבה שאפשר למצוא יום קודן לבית עם מצלמות, טלוויזיות, מסכים, ואפשר למצוא קודן לבית או למשרד שמבקש גם זיהוי פנים או זיהוי אצבע, העברת כרטיס מגנטי מיוחד ועוד. כל האמצעים הנ"ל אמורים לשרת אותנו מבחינת הגנת המבנה.

מרבית הקודנים עובדים באותה צורה, מדובר על לוח לחצנים עליהם מצוינים מספרים ואנחנו צריכים ללחוץ את הקוד על מנת להיכנס למקום. בבנייני מגורים יש גם אפשרות לחפש את שם המשפחה בשביל לצלצל ישירות אצלה, בבנייני משרדים אפשר למצוא את שם העסק.

לצד התקנת קודן בסיסי או קודן עם תוספות כמו שתיארנו קודם לכן, אפשר למצוא גם קודנים קצת יותר מתוחכמים, למשל כאלה שאפשר להפעיל ישירות מהסלולר, קודן ביומטרי ועוד. יש לציין שכל הקודנים חייבים להיות מוגנים מפני מים ואבק על מנת שיעבדו בצורה חלקה, התוכנה שפועלת בתוך הקודן צריכה להיות פשוטה, וההתקנה של הקודן צריכה להיות קלה. כשאתם מתקינים קודן לבית, חשוב לשים שכל מי שאמור להשתמש בו יודע כיצד להפעיל אותו בצורה הטובה ביותר.


אנחנו מזמינים אתכם להגיע אלינו ולהכיר את הקודנים שלנו. אצלנו ביוסוניק תוכלו למצוא קודן לבית שיכול להתאים לצרכים שלכם. אנחנו נשמח להמליץ לכם על התקנת קודן לבית או למשרד וכמובן שנשמח גם להתקין לכם אותו בהקדם.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

מצלמת אבטחה חיצונית