גלאי חיצוני

עולם האזעקות והמיגון לבית ולמשרד השתכלל במהלך השנים ואנחנו יכולים לראות את זה למשל, בעובדה שקיימים כיום לא מעט גלאים שונים, חיצוניים ופנימיים שמונעים אפשרות של כניסה אל תוך מבנים לגורמים לא מורשים.

הרעיון של גלאי חיצוני הוא, שאם מישהו נכנס לשטח שהוא לא אמור להיות בו, ברגע שהוא חוצה את השער או הדלת, הגלאי קולט אותו ואז הוא מצלצל. מדובר על גלאי אזעקה שעובד בעזרת אלמנטים שונים למשל אינפרא אדום שקולט את מעבר של אדם. הרעיון הוא מאוד פשוט. נניח ומדובר בבית פרטי אשר מותקן בו גלאי חיצוני, אז ברגע שאנחנו נמצאים בטווח של הגלאי, לפני שאנחנו בכלל נכנסים למבנה, אז הגלאי קולט אותנו ומצפצף.

הרבה פעמים גלאי חיצוני הוא למעשה גלאי אינפרא אדום, כלומר יש לו קרניי אינפרא שיכולים לקלוט תזוזה בגובה ובמהירות מסוימת. כאן צריך לקחת בחשבון, שהגלאי צריך להיות מותקן בגובה ממוצע על מנת שיוכל לקנות בני אדם וכן צריך לקחת בחשבון שאם תהיה תזוזה של חומרים או חפצים שונים, ייתכן שהגלאי יצפצף ללא צורך. פעמים רבות גלאי חיצוני מצפצף בגלל שחיה כזו או אחרת עוברת במקום, דבר שיכול להיות מטריד, אך אם מתקינים נכון את הגלאי אפשר להימנע מכך.


נכון חשובה נוספת, גלאי אזעקה הוא לא אמור להיות הגורם היחידי שישמור על המבנה. אומנם אנחנו יכולים לראות אותו כמעט בכל מבנה פרטי וציבורי, אך ברוב המקרים הוא חלק אחד ממגוון של אמצעים שנועדו למגן ולשמור על המקום. לצד גלאי חיצוני אפשר למצוא גלאים פנימיים, גלאים שעובדים בתוך המקום, כמו כן אפשר למצוא גלאים לצרכים אחרים, למשל גלאי עשן ואש שמיועדים למצב של שריפה.

התקנת גלאי חיצוני צריכה להתבצע בהתאם לאופי המקום ולמבנה שלו. אסור להתקין גלאים כאלה בלי שבודקים את הטווחים והמרחקים השונים, בלי שבוחנים נקודות תרופה של המקום וכיצד אפשר להתמודד איתן. עלינו לקחת בחשבון, כמו שאנחנו מנסים להגן על המקום באמצעות גלאים, כך גם מי שמבקש להיכנס למקום, יודע בוודאי כיצד להתמודד איתם והוא בא מוכן.

אם אתם רוצים לקבל עוד מידע אודות גלאי חיצוני או גלאים אחרים, זה הזמן ליצור איתנו קשר, לנו ביוסוניק יש מערכות גלאים שיכולות להתאים לכל מבנה בכל גודל. זה הזמן ליצור איתנו קשר ולהתקין גלאי שיכול לעזור לכם.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

התקנת מצלמות נסתרות